☰ Menu Prawe Menu ☰
Urząd Gminy w Milejewie

Środa 22.03.2023

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

W związku z utworzeniem Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków od 1 lipca 2021 roku w życie wszedł nowy obowiązek nakładający na właścicieli lub zarządców budynków i lokali konieczność złożenia deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw w budynkach lub lokalach.

Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu (aby to zrobić należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny). W przypadku braku możliwości złożenia deklaracji w formie elektronicznej formularze w wersji papierowej są dostępne w Urzędzie Gminy i można złożyć je osobiście.

 
Złożenie deklaracji jest obowiązkowe!
Wejdź na stornę www.zone.gunb.gov.pl
naciśnij ->  złóż deklarację
 
Obowiązujące terminy:
• budynki oddane do użytkowania przed 1 lipca 2021 r. właściciel/zarządca budynku do 30 czerwca 2022 r. zobowiązany jest do złożenia deklaracji;
• budynków oddanych do użytkowania, w których zostało uruchomione źródło ciepła/spalania po 1 lipca 2021 r. właściciel/zarządca budynku ma 14 dni na złożenie deklaracji.
 
W przypadku braku możliwości złożenia deklaracji w formie elektronicznej formularz w wersji papierowej można złożyć  osobiście w Urzędzie Gminy Milejewo lub wysyłając pocztą.
Formularze do druku dostępne są na stronie: https://zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobrania/
Ponadto zachęcamy do odwiedzenia sekcji najczęściej zadawanych pytań, która znajduje się na dole strony głównej: www.zone.gunb.gov.pl
 
Formularze do pobrania:

 

Wytworzył:
Udostępnił:
Magdalena Rokicka
(2021-07-01 11:07:31)
Ostatnio zmodyfikował:
Magdalena Rokicka
(2022-03-17 12:48:44)
 
 
liczba odwiedzin: 2014550

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X